Sytuacja Polski

Sytuacja Polski
czy ta opłata manipulacyjna jest pobierana zawsze?

Światowy kryzys odbił się negatywnie niemal na każdej krajowej gospodarce. Niektóre państwa, takie jak Grecja czy Islandia bardzo ucierpiały z jego powodu i musiały zwracać się o pomoc do innych krajów. Jak na tym tle wypada Polska? Jesteśmy jednym z nielicznych państw, przez które kryzys przetoczył się stosunkowo łagodnie. Jesteśmy „zieloną wyspą” na mapie Europy, czyli jedynym państwem odnoszącym wzrost gospodarczy, choć gdyby nie kryzys byłby on zdecydowanie wyższy.

Dobrą sytuację możemy zawdzięczać szeregowi czynników, również temu, że rynek kredytów nie był u nas nigdy tak rozregulowany jak chociażby w Stanach. Nasze dobre wyniki uspokajają zagranicznych inwestorów, przez co nie musimy się obawiać nagłego odpływu ich gotówki.

Niestety, nie udało się nam uniknąć takich skutków kryzysu jak rosnące bezrobocie. Obecnie, w Urzędach Pracy rejestruje się coraz więcej młodych osób, nierzadko absolwentów wyższych uczelni. Mimo dyplomu i znajomości języków obcych nie mogą oni znaleźć pracy.

Firmy ograniczają zatrudnienie i stawiają raczej na doświadczonych pracowników z kilkuletnim stażem. Dodatkowo, kryzys zmusił wielu właścicieli małych firm do zamknięcia działalności, co w oczywisty sposób doprowadziło do zmniejszenia się liczby dostępnych miejsc pracy. W walce z bezrobociem przydatne okazują się różne kursy dofinansowywane przez Urzędy Pracy i Unię Europejską.

ile trzeba zainwestować bessa by zarobić ogromne pieniądze bessa? idealną opcją dla firm jest fundusz stabilnego wzrostu stabilny wzrost dzięki funduszom